BVD Cucoriedkovica destilat
BVD Cucoriedkovica destilat
ČISTÝ DESTILÁT

Citlivo destilujeme vzácne odrody starostlivo, ručne zbieraných a triedených plodov

PRÍRODNÝ PRODUKT

S hrdosťou prehlasujeme, že nepoužívame žiadne umelé arómy ani dochucovadlá

REMESELNÁ VÝROBA

Predstavuje najvyššiu možnú kvalitu výroby v ručne spracovaných limitovaných sériách 


BVD Čučoriedkovica destilát 0,35 l 45%

 

Voflasi.sk e-shop s napojmi

€42,00 Cena po zľave€49,00

Objednať z limitovaného počtu fliaš.

Voflasi.sk e-shop s napojmi

Unikátne stopercentné ovocné destiláty značky BVD patria do kolekcie tekutého dedičstva z Vtáčieho Údolia a sú vysoko oceňované na mnohých tuzemských aj zahraničných súťažiach.

Jeden z najvzácnejších ovocných destilátov sa vyrába práve z čučoriedok. Je výnimočný vďaka veľmi nízkej výdatnosti z čučoriedkového kvasu (len cca. 1-2 litre zo 100 litrového kvasu) a náročnosti zberu plodov. Taktiež, je to jeden z mála ovocných destilátov, ktorý vyniká svojou silne ovocnou chuťou v porovnaní s aromatikou destilátu.

Čučoriedkovicu je najvhodnejšie servírovať ku mäsu z divej zvery a sladkým dezertom.

BVD Čučoriedkovica destilát
Trnky do BVD Trnkovice sa spravidla zbierajú až po prvých mrazoch.
BVD Čučoriedkovica destilát
Trnky do BVD Trnkovice sa spravidla zbierajú až po prvých mrazoch.

Čučoriedka sa pýši titulom najkrajšieho slovenského slova, aj keď ju v rôznych regiónoch Slovenska volajú napr. aj borovnica, jafura, či čierna jahoda. Pôvodom z oblasti severnej Ameriky sa tieto divorastúce kríky (dorastajú sa do výšky 50cm) začali kultivovať aj v Európe a neskôr aj na území dnešného Slovenska. Typicky letná drevina dozrieva od júla do augusta a rastie predovšetkým na kyslých pôdach v podraste ihličnatých a bukových lesov.

Čučoriedka má množstvo zraviu prospešných účinkov na ľudský organizmus. Historicky, pôvodní obyvatelia Severnej Ameriky používali korene čučoriedok ako úľavu pri pôrode.

Plody pomáhajú na vysoký krvný tlak, hojenie rán, zlepšujú zrak a spomaľujú proces starnutia organizmu.  Vďaka modrému farbivu myrtilín boli čučorieky taktiež obľúbené u farbiarov a vinárov.  

bvd destilaty
bvd destilaty