ČISTÝ DESTILÁT

Citlivo destilujeme vzácne odrody starostlivo, ručne zbieraných a triedených plodov

PRÍRODNÝ PRODUKT

S hrdosťou prehlasujeme, že nepoužívame žiadne umelé arómy ani dochucovadlá

REMESELNÁ VÝROBA

Predstavuje najvyššiu možnú kvalitu výroby v ručne spracovaných limitovaných sériách 

BVD Borovička
destilát 0,5 l 40%

 

Voflasi.sk e-shop s napojmi

€17,45 Cena po zľave€18,90

Objednať z limitovaného počtu fliaš.

Voflasi.sk e-shop s napojmi

Unikátne stopercentné ovocné destiláty značky BVD patria do kolekcie tekutého dedičstva z Vtáčieho Údolia a sú vysoko oceňované na mnohých tuzemských aj zahraničných súťažiach.

Tradičný ľudový alkoholický nápoj borovička, je neoddeliteľnou súčasťou slovenského kultúrneho dedičstva. Aj keď je veľa písomných pamätí nenávratne stratených, zo zachovaných sa môžme dočítať, že borovička sa na území dnešného Slovenska začala vyrábať počiatkom 19. storočia, a to v regióne dnešného Spiša.

Aj keď je prvotný účel výroby borovičky neznámy, určitou nápoveďou môže byť fakt, že borovička bola jej predavačmi, tzv. „borovičkármi“ ponúkaná spolu s borievkovým olejom, ktorý sa naučili pri výrobe oddeľovať.

Tento olej sa rovnako ako v minulosti, tak aj v dnešnej dobe využíva ako prírodné liečivo predovšetkým ako liek na reumu, dnu, artrózu alebo onemocnenia obličiek, keďže plody borievky majú silné diuretické účinky. Ďalšou nápoveďou môže byť podobnosť borovičky s ginom, ktorý vynašiel holandský profesor medicíny Franciscus Sylvius, ako diuretikum – liek na obličkové problémy. Z týchto poznatkov teda možno usúdiť, že sprvu borovička patrila viac medzi prostriedky ľudového liečiteľstva, než ako konzumný alkoholický nápoj.

BVD Marhulovica a Borovicka
BVD Borovička a Marhuľovica vyhrali svoje kategórie ako najlepšie destiláty na IWSC v Londýne.
BVD Marhulovica a Borovicka
BVD Borovička a Marhuľovica vyhrali svoje kategórie ako najlepšie destiláty na IWSC v Londýne.

V dnešnej modernej priemyselnej dobe je borovička vyrábaná ako konzumná liehovina (tz. na báze liehu) a je dochucovaná umelými chuťovými a aromatickými látkami, ktorých pridanie je síce potrebné dokladovať na balení, ale v praxi sa jedná o najlacnejšiu a najmenej prírodnú verziu.

Keďže sa BVD venuje výlučne výrobe destilátov, rozhodli sa učiniť zásadný krok a vrátiť sa svojou receptúrou späť ku slovenským tradíciám a vyvinuli v modernej histórii prvú slovenskú borovičku na báze destilátu, teda vyrobenú z plodov borievky obyčajnej (lat. Juniperus communis).

Faktom zostáva, že legislatívne je na výrobu borovičky nutné použiť buďto etylalkohol poľnohospodárskeho pôvodu, obilný lieh alebo obilný destilát. Preto si z toho vybrali to najlepšie a okrem borievkového destilátu v ich borovičke nájdete aj destilát ražný.

Borievky, ktoré sa používajú na výrobu BVD Borovičky, pochádzajú z úpätia hôr Národného parku Slovenský Kras a Slovenský Raj a sú ručne zbierané v neskorej jeseni, kedy plody prejdú prvými mrazmi a sú v najvyššej zrelosti.

Po ručnom triedení, spracovaní a destilácii sa finálne pridáva lesný med, ktorý má silné protizápalové a dezinfekčné účinky a destilátu pridáva na jemnosti a hladkosti.

najlepšia slovenská borovička
najlepšia slovenská borovička

#destilaty na predaj, #destilaty eshop, #pálenky, Destiláty